Jestli chcete spřátelit, klikni zde

Reklamky zde

Zprávy autorovy (mě) zde

Červenec 2009

Harry Potter a princ dvojí krve (6)

31. července 2009 v 12:49 | Lenka |  Novinky ze světa filmu
Hormony jsou strašná věc. V nejnovějším dílu série, který režíroval, stejně jako před dvěma lety Fénixův řád, David Yates, dokonce do značné míry vytlačují čarodějnickou zápletku ve prospěch teenagerovské komedie. Harry Potter v šestce už není "malý kouzelník", ale dospívající mládenec, a v souladu s tím už nejde o žádný film pro děti. Harry zjišťuje, že miluje Ginny Weasleyovou, která ale chodí se spolužákem Deanem Thomasem, což nejde pod nos jejímu bratru Ronovi, který si začal s Levandulí Brownovou a netuší, že vlastně miluje svou a Harryho nejlepší kamarádku Herminonu. Jejich spolužák Draco Malfoy nemiluje nikoho, zato se však zapletl do ošklivých plánů pána zla Voldemorta, který chce zničit svět, ale v tomto příběhu se prakticky nevyskytuje, leda jako černý mrak na obloze. Milostné výboje teenagerů, komplikované tu a tam nějakým kouzlíčkem, způsobily, že jsem se v kině nespokojeně vrtěla.

V Harrym Potterovi a Princi dvojí krve přitom nechybí chybělo akční čarování - a film je také celkově pěkně temný, protože Voldemortovi přisluhovači se aktivizují a starostí nad hlavu má i ředitel bradavické čarodějnické školy Brumbál. Ten intenzivně připravuje Harryho na jeho dávno předpovězený úkol vyvoleného a jak tvrdí zlé jazyky, stárne.

Atmosféra je hutná jako přepálený karamel, triky profesionální a působivé, hudební skladatel Nicholas Hooper téměř nahrazuje nepřekonatelného Johna Williamse, kamera a výprava jsou znamenité (kameraman Bruno Delbonnel využívá místy pěkných expresionistických záběrů a zkušený výtvarník Stuart Craig dál obohacuje prostředí, které pomáhal vytvářet v předchozích dílech). Jenže právě "teenagerovská" vztahová zápletka působí banálně a nemotorně, také vinou některých mladých hereckých představitelů, kteří byli - většinou před osmi lety coby děti - angažováni do filmu docela jiného žánru (nejnešťastnější je Bonnie Wrightová jako Ginny a naopak představitel Draca Tom Felton je stále zajímavější). Vzájemný kontakt se daří na plátně předvědčivěji navázat jen trojici hlavních představitelů... ale celkem spolehlivě ho likviduje český dabing.

Pátrání po titulním "princi dvojí krve", jinak též původním majiteli "upravené" učebnice lektvarů, která z Harryho udělá na čas premianta ve třídě nového profesora Křiklana (znamenitý Jim Broadbent), se rozbředá na volný sled více či méně strašidelných či napínavých scének,, postrádajících občas vnitřní logiku. (Naprosto nefunguje třeba použití kouzel: proč jednou Brumbál jediným mávnutím hůlky dá do pořádku zdevastovaný dům do posledního cingrlátka na lustru, a podruhé Weasleyovi a jejich mocní kouzelničtí přátelé nečinně hořekují nad svým hořícím domem.) Tvůrci si často vypůjčují atmosféru a rekvizity ze současných hororů, což se týká i linie zasvěcené Brumbálovu hledání dalšího předmětu, do kterého Voldemort už coby student Tom Riddle začal vkládat část své moci - tajemného viteálu.

Knižní předloha J. K. Rowlingové patří v rámci série k nejslabším (i když mnozí fanoušci na něj po vzoru autorky přísahají jako na jeden z nejlepších) a s tím nemohl mnoho pořídit ani nepříliš schopný Steve Kloves (který spáchal už scénáře prvních čtyř filmů). Těžko zastřít, že film trvající dvě a půl hodiny postrádá děj. Harry se nepotýká s Voldemortem a nemá vlastně žádného zřetelného protivníka ani problém, který by mohl řešit.

Nového Harryho Pottera (který by se cílovému mladistvému publiku nejspíš líbil, i kdyby byl výrazně horší) dobře vyjadřuje scéna, ve které čarodějnickou uličku ukrytou v srdci moderního Londýna postihla krize. Všechny obchody jsou zavřené - s výjimkou obchůdku s žertovnými předměty, který provozují Ronovi starší bratři George a Fred. Krám nabízející dávivé dortíky či nápoje lásky naopak skvěle prosperuje. Těžko říct, jestli tvůrci filmu hledali úmyslnou paralelu mezi fikčním světem dospívajícího kouzelníka a naší současností. Sám snímek je ovšem - snad ještě výrazněji než předchozí potterovské filmy - přetláskaný nejrozličnějšími atrakcemi, které pohromadě drží především usilovná a úmorná touha tvůrců bavit - a třeštivá ochota mladistvých diváků bavit se.

P.S. Co se týče drobných, rádobyrealistických vychytávek, které film vrhají do propastí blbosti, Brumbál si jednou vyrazí na toaletu a jednou napomene Harryho, že je neoholený (protože ale kameraman nenabízí pohled od hrdinovy tváře, těžko říct. Ve všech ostatních scénách je ale Harry dokonale a totálně oholený.)

Harry Potter and the Half-Blood Prince
USA/VB 2009, 153 min.
Režie: David Yates
Scénář: Steve Kloves
Hudba: Nicholas Hooper
Kamera: Bruno Delbonnel

Hrají: Daniel Radcliffe (Harry), Michael Gambon (Brumbál), Jim Broadbent (Křiklan), Rupert Grint (Ron), Emma Watsonová (Hermiona), Tom Felton (Draco), Bonnie Wrightová (Ginny), Helena Bonham Carterová (Bellatrix), Maggie Smithová (Gonnagalová), Alan Rickman (Snape)

Premiéra: 16.7.2009

Co se týče výsledků potterovské ankety, dostávám se k nim se zpožděním zaviněným totální rekonstrukcí našeho pražského bytu (který je momentálně neobyvatelný a rekonstrukci vůbec nepřipomíná) kombinovanou s mými snahami o vlastní rekonstrukci po varském diváckém nasazení (poprvé v životě skoro za třicet let jsem byla na festivalu od začátku do samého konce).

Takže když vynecháme 25% hlasujícího čtenářstva, které se o Pottera nezajímá, máme tu naopak 28%, které ho milují. Dvě procenta vybičovala svou nevoli až k tomu, že se identifikovala s větičkou "Nenávidím ho!" Kluzkou odpověď "Zajímavý fenomém. Půjčíte mi na chvíli tu hůlku, prosím?" si zvolilo 30% milých hlasujících.

A konečně s Voldemortem a filmovými kritiky, kteří Harryho nemají rádi a doufají, že ho tentokrát zlikvidují, se ztotožnilo 1% a nepamatuju si, jestli jsem to náhodou nebyla já nebo Vy-víte-kdo.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů 3D

31. července 2009 v 12:41 | Lenka |  Novinky ze světa filmu
Zvířátka na sněhu i v džungli, pobaví nás všechny.

První Doba ledová:
nadchla všechny, trojice pravěkých chlupáčů zachraňující lidské mládě a posedlá šavlozubá veverka pronásledující žalud. Nečekaně musel přijít i druhý díl kasovního trháku, Doba ledová 2: Obleva, kde se partička prchající před záplavou rozrostla o mamutí slečnu, která je přesvědčená o tom, že je vačice, a její dva brášky (vačice skutečné).


A teď tu máme díl třetí:
Mamut Manny čeká s Ellie malé mamuťátko a trápí ho rodičovské problémy. Šavlozubý tygr Diego nám trochu domácky zlenivěl, a tak zatouží být opět samotářským lovcem s kondičkou, která vystačí na něco rychlejšího, než je lenochod (promiň Side) a pak je tu Sid. Ten si začíná uvědomovat, že v mamutí rodině už pro něj asi nebude místo a tak zatouží po té své. A nechybí ani veverčák Scrat, který získal nového protivníka. K touze po úlovku přibyla neodolatelná veveří "femme fatale" Scratte, která neváhá použít jakékoliv zbraně.

Sid v jeskyni pod povrchem ledové skořápky najde tři vejce. Rodičovská touha je silná, a tak si je nechá. Poté co se z nich vyklubou tři mini tyranosauři, dostávají věci rychlí spád. Mega mamča hledající svou drobotinu zavítá na návštěvu na povrch, odnese mrňouse, s nimi i Sida a velká výprava za záchranou a pod povrch k nám letí jak dobře namazané lyže.

Úsvit dinosaurů udržuje laťku pořád stejně vysoko jako předešlé filmy. Rodinná zábava plná vtipu a roztomilé podívané. Mláďata s kukadlama jak "My little pony" uchvátí hlavně malé diváky, ty větší potěší barevní dinosauři všech druhů (i když u hlavního záporáka si tím druhem nejsem vůbec jistá) a ty opravdu velké pobaví humorné scénky. Musím říct, že jsem se takhle moc už dlouho nenasmála. Příběh je samozřejmě podle pravidel. Přímočarý jak sjezdovka, občas nahoru, občas dolů a na konec happy end. Někde jsem četla, že autorům dochází nápady a tak použili jako berličku veveřici. Já si to nemyslím, beru to jako přirozený vývoj. Ať je pravda kde chce, tohle v kině nikdo řešit nebude a to je hlavní.

Nějaké nápady měli určitě, když tvořili postavu Bucka. Tahle potrefená lasička je kříženec Jacka Sparrowa a krokodýla Dundeeho, šílenec jak vyšitý a také průvodce naší partičky. Osamělý mstitel dává na frak všem "dinoušům."

Utržená lavina animovaných filmů je pořád v pohybu a cestou na sebe nabalila i formát 3D, který na nás teď bude z programu kin koukat čím dál častěji. A proto není žádným překvapením, že se tvůrci Doby ledové 3, v rámci ještě větší atraktivity, uchýlili k jeho využití. No nevím, jestli to v tomto případě nebylo zbytečné. Většinu filmu vám ani nepřijde, že se díváte na trojrozměrný formát, jen pokud se nepohnete a nespadnou vám brýle. Scény by se daly využít lépe, ta trocha opravdu využitých se ztratí mezi těmi plochými. Takže myslím, že kdybyste nemohli jít na film 3D a našli v kině pouze klasickou dvourozměrnou verzi, tak vůbec o nic nepřijdete.

Co se tvůrcům opravdu povedlo, jsou kožíšky a srsti. K veveřici by jste se chtěli tulit a ty řasy jí bude závidět každá žena i dívka v sále. Jen mamutice Ellie má trochu gumový chobot.
Český dabing je opět na úrovni a se stejným obsazením.

Co říct na konec. V tomhle parném počasí není nad zchlazení, a proto si naordinujte příjemně chladivý koktejl z doby ledové. Na ozdobu dostanete kupu naprosto rozkošných zvířecích miminek přišpendlených na párátku z humoru.

Dobrou chuťIce Age 3: Dawn of the Dinosaurs
USA, 2009, 96 min
Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Originální znění: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Denis Leary, Simon Pegg, Sean William Scott,…
České znění: Ota Jirák, Jiří Lábus, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová,…

10 důvodů, proč tě nenávidím

31. července 2009 v 12:24 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

Žánr:
Komedie / Romantický

Původ:
USA

Rok:
1999

Délka:
97 min

Režie:
Gil JungerObsazení:
Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik, David Krumholtz, Andrew Keegan, Gabrielle Union, Larry Miller, Daryl Mitchell, Allison Janney, Kyle Cease, Bianca Kajlich, Gil Junger

Příběh (oficiální text distributora)

Nejen skvělé výkony mladých herců vás dostanou v této bláznivé komedii! Už první den v nové škole se Cameron beznadějně zamiloval do Biancy. Je tu ale malí problém: dívka jeho snů nesmí chodit na rande... dokud nezačne s randěním i její starší, kyselá a ke schůzkám naprosto nepoužitelná sestra Kat. Cameron se ale nemíní jen tak vzdát. Proto angažuje jediného možného kluka, který by mohl s Kat chodit - podivnou existenci s nevalnou pověstí! Strhující hudba k filmu doprovází příběh o tom,co všechno jsou kluci ochotni a schopni udělat, aby mohli pozvat na schůzku milovanou dívku!

FOTOGALERIE

10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM 10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM

Valkýra

31. července 2009 v 12:18 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

Valkýra

Dlouho očekávaný snímek s Tomem Cruisem v hlavní roli plukovníka Clause von Stauffenberga demonstruje prakticky jediný otevřený odpor proti Hitlerovi…
Plukovník Stauffenberg je loajální voják, který oddaně slouží své zemi, ale nikoli Hitlerovi. K němu má výhrady, a otevřeně jeho jednání a válečné manévry kritizuje. Kvůli svému jednání se dostal do Tunisu, kde se má střetnout se Spojenci. Ještě předtím je ale vážně zraněn, a odvelen z fronty do Berlína. Zde se setkává s lidmi smýšlejících stejně jako on. Ludwig Beck, Erich Höpner, Erwin Rommel, Hans Speidel, Hellmuth Stieff…
Ti všichni začínají osnovat plán na zabití Hitler a jeho nejvěrnějších a nejbližších pobočníků. Jde o "nouzový plán" s krycím jménem Valkýra, který má být spuštěn, když bude ohrožen Berlín. Stauffenbergova skupina se s použitím Valkýry a chytré kličky v informovanosti ostatních říšských vojáků pokusí chopit moci v Berlíně. Pokud se operace zdaří, mají být otevřeny koncentrační tábory, uzavřen mír se Spojenci a vybudováno "Svaté Německo". Vše směřuje k jednomu dni a dokonalému plánu, který měl nakonec víc než jen jednu trhlinu. Dni,
kdy mělo být ukončeno šílenství jednoho muže a nastolen nový řád - k 20. červenci 1944.
I když je Vám předem konec filmu jasný bez nejmenšího zamyšlení, po chvíli začínáte Stauffenbergovi a jeho partě fandit a doufat, že Hollywood přepíše dějiny. Napětí se dá krájet a gradování filmu je místy až k nesnesení. Atmosféra celého díla je výtečná. Předem bych upozornil, že se nejedná o žádnou citovku ve sladkém stylu Hollywoodu, neřeší se žádné "hluboké" otázky a netečou potoky slz. Co se týče akčních scén, je střih svižný a divákovi neunikne jediný detail, při napínavých scénách je i několik minut bez jediného střihu. Hudba vystihuje každou scénku dokonale a když při náletech na Berlín začne znít
Wagnerova Jízda Valkýr, buď si nostalgicky vzpomenete na Apokalypsu, nebo na Pád třetí říše. Prostě "echt" stylové.
Režisér Bryan Singer, který stojí za snímky Obvyklí podezřelí, Nadaný žák, X-men a X-men 2, dokazuje, že jeho díla narůstají na kvalitě (Superman se vrací bylo trochu šlápnutí vedle) a se svým týmem stálých spolupracovníků, jako je např. oscarový scénárista Christopher McQuarrie (Obvyklí podezřelí), a že je výtečný režisér, který zraje jako víno a proto se můžeme těšit na jeho další film "You want me to kill him?"
Film můžu doporučit: Všem, kteří rádi kousek historie, akce, dramatu, napětí zabaleného do úhledného balíčku a převázaného mašličkou.
Film nemůžu doporučit: Lidem, kteří si myslí, že mobilizace je aktivování mobilního telefonu.
Režisér: Bryan Singer
Hrají: Tom Cruise, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson, Carice van Houten, Terence Stamp, Eddie Izzard, Jamie Parker, David Schofield, David Bamber, Christian Berkel
Stopáž: 120 min.
Premiéra: 12. února 2009
Jirka Macek|středa 11. únor 2009 09:33|karma článku: 12,59|přečteno: 2181 x

Stmívání

31. července 2009 v 12:15 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

StmíváníSúmrak
TwilightObsah:

Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...


http://img.osobnosti.cz/film/twilight-twilight/twilight-twilight.jpg


Máj

31. července 2009 v 12:08 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

MÁJ


Původní název: Máj
Rok výroby: 2008
Žánr: poetický/romantický
Hodnocení MIXÉRU: ☻☻☻☻☻/☺☺☺☺☺ (5 bodů z 5)

Děj a popis: Máj je projekt podobný Kytici. V mnoha věcech se však liší. Zatím, co u Kytice jste se báli, Máj je požitek spíš umělecký. Jde o zamilovaný příběh o němé dívce Jarmile, která se má vdávat za starého mlynáře. Náhle do vesnice přijede mlynářuv zlodějský syn Vilém, který se do krásné němé dívky také zamiluje. Tak vzniká milostný trojúhelník, ze kterého není cesty zpět. Jarmila nemluví. O jejich pocitech vůbec nic nevíme. Jarmila a Vilém se vezmou. Jenže té to z nějakého důvodu nestačí a vrátí se zpět za mlynářem. Když Vilém přistihne svou milovanou se svým otcem, podřízne otci krk a odjede. Začne ale trpět bludy. Rozhněvaný lid mu dá trest smrti. A na popravu se příjde podívat i Jarmila. Když mladík zemře, dívka, která najednou přišla o oba své milence se rozhodne také skončit se životem...

Názor MIXÉRU: Jde o velmi emotivní příběh s dobrým obsazením. Jen mi připadá, že režisér si až moc spojuje lásku a sex. Láska přeci není jen o sexu... Přesto jde o nádherné dílo. Povedená je i hudba, která zní celým filmem. Jde o smutnou písničku od Support Lesbiens - Máj. Skvělé obsazení, fajn hudba, smutný příběh o lásce a nádherné barevné scény - to je máj.
PS: Doporučovala bych film spíš starším dívkám - je hodně o sexu


Lovci pokladů - Kniha tajemství

31. července 2009 v 12:06 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

Další dobrodružství lovce pokladů Benjamina Gatese

Původní název: National Treasure: The Book of Secrets
Rok výroby: 2007
Žánr: akční/ dobrodružný
Ben Gates (Nicolas Cage) žije historií, která mu občas nabízí možnost najít neuvěřitelné poklady. Spolu se svým otcem(Jon Voight) je ohromen nálezem ztracených stránek z deníku vraha Abrahama Lincolna. Informace jsou ovšem šokující, vedou totiž k odhalení, že jejich předek se na atentátu také podílel. Ben se tedy vydává na dobrodružnou cestu za legendární Knihou tajemství, která může očistit jméno rodu Gatesů. Při pátrání po jednom z nejutajovanějších artefaktů se musí vloupat například do stolů v Buckinghamském paláci a Bílém domě, které jsou vyrobené od čínského mistra zamikacích skříněk, unést prezidenta USA a najít Knihu Prezidentů se všemi záhadami a tajemstvími. Fakta, která postupně odhaluje za pomoci své, již bývalé přítelkyně Abigail Chase (Diane Kruger) a neskutečně ukecaného techniského genia Ryleyho Poola (Justin Bartha) naznačují, že celé dějiny převrátí vzhůru nohama...
NÁZOR MIXÉRU: Film plný tajemství, konspirace, překvapivých zvratů, daleko svižnější než Šifra mistra Leonarda. Pokud máte rádi řešení různých předpřipravených rébusů, vřele doporučuji


Krvavý diamant

31. července 2009 v 12:02 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

PŮVODNÍ NÁZEV: Blood Diamond

ROK VÝROBY: 2006
ŽÁNR: dobrodružný/drama/ thriller
Bývalý žoldák, nyní pašerák diamantů (Leonardo DiCaprio) a prostý rybář (Djimon Hounsou) se octnou uprostřed ohně občanské války v Sierra Leone roku 1999.
Solomon byl násilím odvlečen od rodiny a přinucen k práci v diamantovém dole. Jednoho dne objeví obzvlášť velký valoun a ač ví, že se vystavuje velkému nebezpečí, ukryje jej. Ovšem, dostává se do vězení, kde si trest odpikává také Archer. Archer se do vězení dostal za pašování diamantů.Když se dozví, že Solomon našel a ukryl nevybroušený diamant, který má obrovskou cenu, začne spřádat plán, jak diamant získat. Diamant takového druhu je objeven jen jednou za čas a jeho majiteli poskytne jednosměrnou letenku z Afriky a jejího násilí a korupce. Na tom se ostatně Archer v minulosti také přičinlivě podílel...Jenže v zemi dojde k převratu a cesta na místo, kde Solomon diamant ukryl je téměř nemožná. Využijí pomoc americké novinářky Maddy Bowen (Jennifer Connelly), která se vypravila do Sierra Leone, aby zjistila pravdu o konfliktních diamantech a odkryla korupci v diamantovém průmyslu, jehož představitelé se přestali zatěžovat principy a vybrali si pouhý prospěch. Archer se stane Maddy nym informátorem. Spojí své síly v zoufalé misi: znovu získat vzácný růžový diamant nevyčíslitelné hodnoty a zachránit rybářova syna, kterého rebelové odvlekli a naučili zabíjet. Archer dostává druhou životní šanci ...Tolik příběh.


NÁZOR MIXÉRU: Dojemný a velice emotivní příběh zobrazující zemi, kam by se asi člověk nechtěl moc podívat, i když tam je nádherná příroda. Příběh o zemi, která i když je označována za největší naleziště diamantů dokazuje, že co je pro jedny bohatstvím je pro jiné prokletím. Firmy z vyspělých zemí vykupují tyto diamanty, uchovávají je v trezorech a to jen kvůli zisku. Kdyby totiž trh zaplavily diamanty z této země, cena drahého kamene by šla markantně dolů. Krvavý diamant pojednává právě o tomto tématu, je plný autentických drastických scén, kdy členové skupiny R.U.F pustoší zemi, vypalují vesnice, vraždí lidi, unášejí děti a dělají z nich vraždící monstra.
Mezi námi děvčaty

31. července 2009 v 11:59 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

MEZI NÁMI DĚVČATY

NÁZEV : MEZI NÁMI DĚVČATY
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Freaky Friday
ROK VÝROBY: -
ŽÁNR: komedie

○○○○○

Asi před týdnem, když jsem ještě byla v lázních, mě zaujal jeden film, který jsme si pouštěli. A to: MEZI NÁMI DĚVČATY. Neboť TÉMATEM MĚSÍCE je škola a ta se ve filmu nemálokrát objevila, podívejme se filmíku na zoubek☺.

○○○○○

Co se může puberťačce stát horšího, než bráchou přečtený deník, pětky od zasedlého učitele, nebo pokoj bez dveří? Patnáctiletá Anna má dojem, že jí její matka vůbec nerozumí. Co by dělala na jejím místě?!
Po jedné ošklivé hádce v čínské restauraci, kde si obě vezmou koláčky štěstí si vymění své role. Anna (Lindsay Lohan) se přestěhuje do těla své matky (Jamie Lee Curtis)a pochopí, jak to má těžké nejen v práci, ale i ve volném čase. A její matka Dr. Coleman znovu pozná jak těžký je život puberťačky.
Obě by se již chtěly vrátit do svého klasického života. Jenže je tu problém! Jak se dostat zpět? Sobotní svatba Tess se ale nezadržitelně blíží a oběma nezbývá, než rychle najít způsob, jak se dostat zpátky do svého těla. Dokáží to???

○○○○○

NÁZOR MIXÉRU: Tento film je prostě bomba! Válíte se u něho smíchy po podlaze (aspoň nebudete muset zametat☺). Opravdu super film - MIXÉR vřele doporučuje.

UKÁZKY:


* PÍSNIČKA Z FILMU (mě se moc líbí)

*TRAILER K FILMU*
KLIK
Jeden den v New Yorku

31. července 2009 v 11:58 | Lenka |  Už jste viděli na DVD

JEDEN DEN V NEW YORKU

NÁZEV : JEDEN DEN V NEW YORKU
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: NEW YORK MINUTE
ROK VÝROBY: -
ŽÁNR: komedie

○○○○○

Tento měsíc se s MIXÉREM věnujeme tématu prázdniny, dovolená, tajemno a dobrodružství. Film musí být o tomto. Netrvalo dlouho najít ten správný...
Komedie o dvou sestrách. Každá je zcela odlišná a každá jde jinou cestou. Co se však stane, když se jejich cesty spojí?

○○○○○

Dvojčata Jane a Roxy sice žijí spolu, každá však odlišný život. Zatímco Jane žije zdravě, povinosti sežazené do svého deníčku, v ledničce lístky, ve skříni uklizeno a v pokoji čisto, Roxy je jiná. Mladá rebelka Roxy je nezávislá, všude má nepořádek, o pokoj se dělí s obrovským hadem, hraje na bubny a ve škonlním týdnu si dělá prázdniny, pomocí falešných omluvenek.
Jane má pronést proslov v New Yorku, který změní její život, jenže bohužel jí s pomocí Roxy vyhodí z vlaku, pak je unese šílený pašerák, zapomene deník, ve kterém má proslov, spadnou do kanálu, Jane se polije malinovou limonádou, spadne do záchodu, pes jim sežere čip, který potřebuje pašerák a spoustu jiných dobrodružství. Roxy zase úspěšně prchá před strážníkem Lomaxem, který se zabývá bojem proti záškoláctví. Společným putováním se však sesry sblíží.
A jak to dopadne? Jane vezmou na univerzitu, pašeráka zatkne strážník Lomax, kterého povýší, Roxy vydá CDčko, pejsem se vrátí k majitelce, ze sester se stanou kamarádky a navíc poznají bezva kluky: Jane Jima a Roxet sympaťáka z hotelu.
NA SESTRU PROSTĚ NIKDO NEMÁ!

○○○○○

NÁZOR MIXÉRU: Tento film je super! Určitě se u něj nebudete nudit - tento film je plný napětí a především humoru. Užijete si ho od začátku do konce. Nebo se spíše budete válet po zemi smíchy☺! Tento film se hodí jak pro večery s popcornem, tak pro parné letní odpoledne. Je opravdu dobrý!

UKÁZKY:
* tady je krátká ukázka, stačí kliknout na odkaz a pak na PŘEHRÁT VIDEO (ODKAZ ZDE)
* myslím, že jedna kapitola (4.) jako ukázka docela stačí, klikněte jen na odkaz (ODKAZ ZDE) a užijte si čtvrtou kapitolu filmu. Pokud nerozumíte anglicky, můžete se alespoň dívat na obrázky.
* jak jsou sestry odlišné, můžete posoudit v první kapitole filmu (ODKAZ ZDE), bohužel zase anglicky!
OBAL: *přední strana


31.7.2009 - Mega párty Věrovany

31. července 2009 v 11:22 | Lenka


Juchůůůů!
Dneska bude pařbička...


29.7.2009 - Tour de Dub a okolí

30. července 2009 v 23:02 | Lenka
Stupeň dne:

Zkrácená verze : Prostě se mi ten den už nechtělo sedět doma a tak jsme s Petrou jeli na výlet do Dubu... nechápu, co jsem tam níž tak rozepisovala!
klikni pro celý článek→

Zpráva autorovi

30. července 2009 v 17:31 | Lenka
Semka mi plsky pište zprávy!

Odpovědi na moje dotazy u vás na blogu,
designy, diplomky, odpovědi, odkazy, dotazy,.... mn oa já nevím co všechno!


Díkes

Obrázky Austrálie

28. července 2009 v 21:28 | Lenka |  Austrálie
Pár krásnejch obrázků z netu...
klikni pro celý článek →

Nová Zéland

28. července 2009 v 21:19 | Lenka |  Austrálie

Informace

- hl. město - Wellington
- Severní ostrov - sopky, gejzíry
Jižní ostrov - ledovce, hornatý

Obyvatelstvo

- běloši, původní - černoši, Maorové
- členěni Britského společenství
- největší místo - Auckland

Hospodářství

- chov ovcí - vývoz vlny a masa, obilí, ovoce - kiwi ( i pták)

Austrálie

28. července 2009 v 21:14 | Lenka |  Austrálie

Informace

- hl. město - Canteberra
- nejmenší a od nás nevzdálenější světadíl

Pobřeží: není příliš členité
Moře: Korálové, Tasmanovo, Tinorské, Arafurské
Zálivy: Velký australský, Carpenrtanský
Ostrovy: Tasmánie, Nový Zéland
Poloostrovy: Yorský, Arhemská země

na SV - Velká útesová bariéra - 1900 km - největší korálový útvar

Povrch: plochý
Pohoří: Velké předělové pohoří - nejvyšší část
Australské Alpy
nejvyšší hora: Mt. Kosciusko (2228 m.n.m.)
Pouště: Velká písečná poušť, Velká Viktoriina, Gibsonova

Obyvatelstvo

- konec 18. století - objevena (Jeneseni Cookenn)
- dříve trestanecká kolonie
- dnes člen Britského společenství - oficiální hlava státu - Britská královna - zastoupena guvernérem
- původní obyvatelé - černoši (Aboriginové)
- převaha bělochů
- řídké osídlení - 2 obyv./km2
- 90% ve mětech
- nejvíce V a JV
- 1. státní celek Australská svaz (děli se na 6 států a 2 teritoria)
- největší města: Sydney, Melbourne, na Z - Perth

Hospodářství

- patří mezi 10 nejvyspělejších států
- velké ner. bohatství

Průmysl
- všechna odvětví

Zemědělství
- chov ovcí - 1. místo na světě
- na 1 obyv. - 7 ovcí
- vývoz vlny do celého světa

Mapa Austrálie

28. července 2009 v 21:00 | Lenka |  Austrálie

Obrázky Asie

28. července 2009 v 20:45 | Lenka |  Asie
Pár krásnejch obrázků z netu...
klikni pro celý článek →

Země Indočíny

28. července 2009 v 20:42 | Lenka |  Asie
=> Souhrný název pro Vietnam, Laos, Kambodžu a Myanma (dříve Barma)
- nejchudší státy světa, lidé pracují v zemědělství

Vietnam

- hl. město - Hanaj
- komunistický stát

Laos

- hl. město - Vientiane
- vnitrozemský stát

Kambodža

- hl. město - Phnompenh
- království

Myanma

- hl. město - Rangům
- velké zásoby ner. surovin, buddhistické chrámy

Asijští tygři (draci)

- rychlý rozvoj průmyslu - moderní technologie, ... vzor - Japonsko
- výroba elektroniky, výpočetní techniky, textilu, hraček,...

Thajsko

- hl. město - Bangkok
- království, cestovní ruch, vývoz rýže, c. třtiny, ananasů, těžba vzácného dřeva

Malajsie

- hl. město - Kuala Lampur - dříve nejvyšší mrakodrap, dnes v Taiwanu
- království, vývoz kaučuku a oleje z palmy olejné, koření, těžba cínu

Singapur

- městsk ýstát, 2. největší přístav světa, finanční a obchodní centrum, cestovní ruch

Indonésie

- hl. město - Jakarta
- nejv. ostrovní stát státá světa, velké nerostné suroviny
. ropa + zemní plyn, cín, bauxit
- náboženství, islám
- palma kokosová, rýže, koření a káva

ostrovní státy

Brunej

- v severní části ostrova Borneo
- těžba ropy a z. plynu, Brunejský sultán patří k nejbohatším lidem na světě

Filipíny

- republika
- náboženství - křesťanství, každoroční obřady ukřižování

Jihovýchodní Asie

28. července 2009 v 20:24 | Lenka |  Asie

Informace

- poloostrov Zadní Indie a přilehlé ostrovy - Velké a Malé Sundy, Moluky, Filipíny
- teplé podnebí ovlivněné monzuny, tropické lesy - vzácná dřeva
- zemědělství: rýže (sklizeň 3x ročně)
cukrová třtina, kávovník, ananas, kaučukovník, palma olejná a kokosová
- státy chudé i rychle se rozvíjející
- náboženství: buddhismus a hinduismus
- občanské války, na hranicích mezi Laosem, Thajskem a Kambodžou vznikla oblast "Zlatého trojúhelníku" - ilegální obchod s mákem určený pro výrobu opia

klikni pro celý článek →